USAcorp
Copyright 2005-2018 USAcorp.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone

9:00 - 18:00

Jesteśmy dla Ciebie codziennie

+48 579642879

Zadzwoń do nas w pilnych sprawach

Facebook

Search
Menu
 

Spółka LLC do handlu kryptowalutami

USAcorp > Analizy  > Spółka LLC do handlu kryptowalutami

Spółka LLC do handlu kryptowalutami

Spółka LLC do handlu kryptowalutami

W Polsce kryptowaluty wciąż pozostają poza wszelkimi definicjami prawnymi, chociaż lepiej by było napisać, że wykraczają poza wszelkie definicje. Z drugiej strony, rosnący kurs waluty Bitcoin sprawia, że coraz więcej osób, także z Polski gra na giełdach kryptowalut. Może to jednak przysparzać wiele problemów.

Najważniejszy problem z kryptowalutami to rozliczenie podatku. Każdy polski podatnik powinien wykazać w swoim zeznaniu podatkowym wszelkie dochody i opodatkować je. Jednak dochody z kryptowalut nie będą opodatkowane tak jak dochody z zysków kapitałowych. Będą opodatkowane podatkiem PIT. Druga strona medalu to kwestia udowodnienia wysokości dochodu. Wiele giełd kryptowalut upada i mogą pojawić się kłopoty z udowodnieniem wysokości otrzymanego z giełdy dochodu. A to nas naraża na kary nawet w wysokości 75% dochodu i mandaty skarbowe.

Ciekawym rozwiązaniem będzie więc rejestracja spółki LLC i granie na giełdzie poprzez tą właśnie spółkę. Zniknie problem z udowodnieniem dochodu, gdyż on będzie wykazany w dokumentacji spółki. Również i sposób opodatkowania takiego dochodu jest bardziej atrakcyjny.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.