USAcorp
Copyright 2005-2018 USAcorp.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone

9:00 - 18:00

Jesteśmy dla Ciebie codziennie

+48 579642879

Zadzwoń do nas w pilnych sprawach

Facebook

Search
Menu
 

Zakładanie spółek w stanie Kalifornia

USAcorp > Zakładanie spółek w USA > Zakładanie spółek w stanie Kalifornia

W kancelarii USAcorp.pl możemy pomóc w rejestracji firmy w wybranym stanie USA. Usługi USAcorp.pl cechuje profesjonalne podejście szybkość realizowania zlecenia i preferencyjne koszty.Kalifornia

Kalifornia (ang. California) to najludniejszy[2], najbogatszy oraz trzeci co do wielkości (po Alasce i Teksasie) stan Stanów Zjednoczonych. Położony na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, nad Oceanem Spokojnym. Na północy graniczy ze stanem Oregon, na wschodzie ze stanem Nevada, na południowym wschodzie z Arizoną, a na południu z meksykańskim stanem Kalifornia Dolna. Cztery największe miasta stanu to: Los Angeles, San Diego, San Jose i San Francisco. W Kalifornii znajduje się osiem z pięćdziesięciu największych miast Stanów Zjednoczonych. W 2007 roku produkt narodowy brutto w stanie Kalifornia wynosił 1,812 biliona dolarów, a więc był największy ze wszystkich stanów Stanów Zjednoczonych. W porównaniu z innymi stanami Kalifornia wytwarza 13% produktu krajowego brutto. W Kalifornii panuje bezrobocie, którego stopa przekracza 12%. W roku 2010 stopa bezrobocia sięgała 12,5% i mocno się zwiększyła od roku 2007, kiedy poziom bezrobocia wynosił około 5%. Kalifornia cechuje się dużym wskaźnikiem PKB, czyli produktu krajowego brutto, który w 2007 roku wynosił 38 956 dolarów, a więc około 90 tys. naszych złotych (w zależności od kursu dolara) per capita. Kalifornia zajmowała 11 miejsce w całym USA i plasowała się na wysokim poziomie w światowej skali. Poziom dochodu PKB jest bardzo zróżnicowany. Najmniejszy PKB dotyczy m.in. osób pochodzących z Meksyku i innych krajów cechujących się dużym odsetkiem słabo zarabiających i biednych. Najwyższy dotyczy oczywiście ludzi (głównie aktorów, reżyserów) zatrudnionych w przemyśle filmowym, znanych artystów i pracowników zajmujących wysokie stanowiska w branżach informatycznych i komputerowych. W roku 2010 w Kalifornii było ponad 660 tys. milionerów.

Rejestracja spółki w stanie Kalifornia

Oferujemy Państwu usługę zakładania firm w każdym stanie Stanów Zjednoczonych Ameryki również w stanie Kalifornia Koszt założenia spółki w stanie Kalifornia waha się w granicach od $630 do $1260.

Interesuje cię rejestracja spółki i założenie firmy w innym stanie USA?