USAcorp to profesjonalna firma doradztwa prawnego, która pomaga polskim i amerykański przedsiębiorcom w rozwiązywaniu zawiłości prawnych w Polsce i w USA. Te dwa kraje mają tak odmienne systemy prawne, że sprawia to duże problemy.

Zarówno dla polskich przedsiębiorców wchodzących na amerykański rynek jak i amerykańskich firm pragnących zaistnieć na rynku polskim jest to problem wymagający profesjonalnego i kompleksowego wsparcia.

Pomoc taką można uzyskać w kancelarii firmy USAcorp, która od lat specjalizuje się w analizowaniu prawa w Polsce i USA, opiniowaniu tego prawa oraz w pomocy prawnej dla przedsiębiorców na obu rynkach. Lata doświadczeń, zespół profesjonalistów i wypracowane standardy pozwalają na kompleksową obsługę prawną podmiotów gospodarczych zarówno w Polsce jak i w USA.

Analizowanie i opiniowanie przepisów prawa

Jedną z głównych usług z dziedziny prawa, którą świadczymy dla naszych klientów jest analizowanie i opiniowanie przepisów prawa w Polsce i w USA. Jeśli interesuje cię dane zagadnienie bądź też masz problem z interpretacją poszczególnych przepisów prawa polskiego czy też prawa amerykańskiego – skontaktuj się z nami. Służymy kompleksową i profesjonalną pomocą w zakresie opiniowania i analizowania prawa w USA i w Polsce.

Postępowania sądowe i zastępstwo procesowe w USA i w Polsce

Służymy pomocą w reprezentacji sądowej i zastępstwie procesowym zarówno w USA jak i w Polsce. Sieć współpracujących prawników, adwokatów i radców prawny zapewnia możliwość profesjonalnej reprezentacji sądowej na terenie całych Stanów Zjednoczonych oraz w Polsce.

Jeśli potrzebujesz reprezentacji w sprawach cywilnych czy też gospodarczych – skontaktuj się z nami. Możemy także pomóc w sprawach związanych z opieką, prawem pracy czy też reprezentacji w sporze z urzędami.

Apostille dokumentów w USA i w Polsce

Apostille to rodzaj poświadczenia dokumentu sporządzonego w jednym państwie umożliwiające legalne użycie go w innym państwie. Poświadczenie to wydawane jest przez właściwy organ państwa, z którego dokument ten pochodzi. W przypadku dokumentów z USA, na miejscu w USA apostille wydawane jest przez Biuro Sekretarza Stanu we właściwym stanie a w Polsce poprzez ambasadę USA w Warszawie.

Dla dokumentów wystawionych w Polsce apostille może być wydane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Polsce lub przez właściwą Ambasadę RP w USA. Dla naszych klientów służymy pomocą w uzyskiwaniu apostille do wszelkich dokumentów, które podlegają pod procedurę legalizacji ich.

Postępowania upadłościowe w USA i w Polsce

Zdarzają się sytuacje, że działalność biznesowa prowadzone przez spółki, zarówno te zarejestrowane w USA jak i zarejestrowane w Polsce nie przynosi oczekiwanych rezultatów finansowych a spółki nie realizują założeń biznesowych. W takim momencie konieczne jest zakończenie życia spółki poprzez postępowanie upadłościowe. Wśród naszych usług znajduje się też taka procedura.

Jeśli planujesz przeprowadzić postępowanie upadłościowe w USA lub w Polsce, koniecznie skontaktuj się z nami.

Rejestracja spółek w USA i w Polsce

Jednym z ważniejszych punktów funkcjonowania USAcorp jest pomoc w rejestracji spółek. Głownie pomoc w rejestracji spółek LLC i Corp. w USA w stanach Delaware, Nevada i Wyoming oraz rejestracji oddziałów tych spółek w Polsce.

Dodatkowo, pomagamy amerykańskim podmiotom w otwieraniu spółek w Polsce. Za naszym pośrednictwem można również zbudować wehikuły korporacyjne zbudowane z amerykańskich i polskich spółek lub spółek z USA i tak zwanych rajów podatkowych.
Czytaj więcej o rejestracji spółek z USAcorp…

Zamykanie spółek LLC i Corp.

Spółki LLC i spółki Corp. można w każdej chwili zamknąć, jeśli jest to konieczne. Dzięki nam można to zrobić w paru prostych krokach. Poza rejestracją spółek zajmujemy się też ich zamykaniem czyli usługą „termination” lub też „cancelation”. Zamknięcie spółki polega na rozliczeniu się ze wszystkich zobowiązań fiskalnych i złożeniu w urzędzie poprawnie wypełnionego i poprawnie opłaconego dokumentu o nazwie „Certificate of Cancelation” lub też „Certificate of Termination”.

Przygotowywanie umów spółek i operating agreement

Jedną z ważnych rzeczy podczas rejestracji spółki w USA jest przygotowanie operating agreement czyli odpowiednika polskiej spółki z o.o. gdzie wskazuje się sposób funkcjonowania i odpowiedzialność w spółce. Jeśli rejestrujesz swoją spółkę w Delaware, Nevadzie czy też w Wyoming, koniecznie przygotuj operting agreement, który będzie chronił twoje prawa.

Możemy pomóc w przygotowaniu takiego dokumentu. Również tworząc w Polsce oddział amerykańskiej spółki konieczne jest przygotowanie umowy spółki, która będzie regulowała funkcjonowanie oddziału, obowiązki, kwestie rozliczeń ze spółką główną itd.

Pisanie i analizowanie umów w USA i w Polsce

Jeśli jesteś przedsiębiorcą w Polsce i masz kontrahenta w USA lub jeśli posiadasz amerykańską spółkę i chcesz zawrzeć umowę z firmą polską i jeśli potrzebujesz profesjonalnej usługi przygotowania umowy, skontaktuj się z nami. Pomożemy stworzyć umowę, która zabezpieczy twoje interesy i jednocześnie będzie zgodna z obowiązującym prawem w Polsce i w USA. Umowa taka może być sporządzona po polsku, po angielsku lub też może być dwujęzyczna.

Postępowania spadkowe w USA i w Polsce

Przeprowadzamy postępowania spadkowe w USA i w Polsce z naciskiem na udziały w firmach w USA i w Polsce. Jeśli udziały takich spółek wchodzą do masy spadkowej, pomożemy przeprowadzić całą procedurę aby udziały takie przeszły na osobę dziedziczącą je.