Bardzo często słyszymy od klientów „chcę otworzyć biznesowe konto bankowe w Delaware”. Nie zliczymy ile razy słyszymy zapytanie o konto bankowe w USA, wiec postanowiliśmy przygotować ten oto krótki poradnik.

Wielu klientów rejestruje firmy w USA i potrzebuje również amerykańskich biznesowych kont bankowych, aby otrzymywać płatności tutaj w USA. Niezależnie od tego, gdzie firma ma siedzibę, jeśli celem jest świadczenie usług amerykańskim podmiotom, zostanie sprzedawcą na amerykańskim Amazon lub eBay, lub też detalicznie ma się klientów z USA w swoim sklepie internetowym, chce się wyjść na przeciw i umożliwić i ułatwić zapłatę.

Wielu z naszych klientów spoza USA będzie chciało skonfigurować bramkę płatności, podczas gdy inni mogą po prostu chcieć mieć amerykańskie biznesowe konto czekowe dla swojej korporacji z Delaware. Niezależnie od sytuacji, otwarcie amerykańskiego konta bankowego dla klientów spoza USA jest jednym z najtrudniejszych kroków w całym procesie inkorporacji.

Niestety, nie możemy pomóc w założeniu rachunków bankowych dla tworzonych przez nas spółek. Możemy jednak przygotować, złożyć i dostarczyć zatwierdzone świadectwo rejestracji spółki (Certificate of Formation) drogą elektroniczną w ciągu dwóch do trzech dni lub mniej. Pomagamy naszym klientom spoza USA w uzyskaniu ich federalnych numerów EIN. Zapewniamy również bezpłatne wzory umów operacyjnych LLC. Zapewniamy również cyfrową pieczęć korporacyjną za darmo dla każdej firmy, dla której służymy jako Registered Agent w Delaware. Jeśli nie jesteśmy Twoim Registered Agent zawsze możesz przełączyć się do nas w dowolnym momencie.

Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących otwierania amerykańskiego konta bankowego z zagranicy.

Jakie dokumenty są potrzebne do otwarcia konta w banku amerykańskim?

Niestety, żadne dwa amerykańskie banki nie są dokładnie takie same, a ich szczegółowe zasady i procedury otwierania biznesowego konta bankowego dla korporacji z Delaware mogą być drastycznie różne. Istnieją jednak pewne wymagania, które będą jednolite dla większości banków. Są to niektóre z rzeczy, które będą potrzebne do otwarcia konta bankowego dla firmy z Delaware:

  • Właściwe zdjęcie identyfikacyjne, takie jak prawo jazdy lub paszport
  • Certificate of Incorporation (dla korporacji) lub Certificate of Formation (dla LLC), ostemplowany przez sekretarza stanu Delaware.
  • Articles of Incorporation (dla korporacji) i Articles of Organization (dla LLCs) są zawarte w odpowiednim certyfikacie powyżej.
  • Umowa operacyjna, jeśli firma jest spółką LLC
  • Federalny numer identyfikacyjny (EIN)
  • Uchwała bankowa z pieczęcią korporacyjną

Dodatkowe dokumenty, o które mogą prosić banki to:

  • Certificate of Authority, nany również jako Foreign Qualification, uzyskuje się go poprzez rejestrację firmy jako podmiotu zagranicznego w stanie, w którym firma działa i/lub bankowości. Poprzez „zagraniczny” rozumie się tutaj „spoza stanu” a nei spoza USA. Większość banków wymaga ważnego Certificate of Authority w celu otwarcia konta dla tych firm, które zostały utworzone poza danym stanem. Jest to ważne, ponieważ konto bankowe jest punktem, przez który przekazywane są dochody, a zatem często jest uważane za część działalności firmy. Ponieważ każdy stan ma swoje własne wymagania dotyczące kwalifikacji zagranicznej, z przyjemnością zajmiemy się tym szczegółem dla Ciebie.
  • Certificate of Good Standing: Znany również jako Certificate of Existence, jest to certyfikat dostarczony przez biuro Sekretarza Stanu Delaware, stwierdzający, że Twoja firma jest aktualna w odniesieniu do wszystkich Franchise Tax w Delaware, formalnych sprawozdań i opłat za Registered Agent.

Wiele banków wymaga Certificate of Good Standing, gdy firma ubiega się o kredyt, linię kredytową lub chce otworzyć konto handlowe. Firma może być również poproszona o przedstawienie Certificate of Good Standing przed podpisaniem dużego kontraktu. Często, jeśli firma jest zupełnie nowa lub niedawno powstała, Certificate of Good Standing nie jest wymagany. Najlepiej potwierdzić to wcześniej w banku. Możesz zamówić Certificate of Good Standing online dla swojej firmy.

Czy muszę iść do banku osobiście?

Chociaż możemy dostarczyć odpowiednią dokumentację do otwarcia biznesowego konta bankowego w Delaware, niestety, główną przeszkodą dla klientów spoza USA jest osobiste stawienie się w banku. Jeśli chodzi o otwarcie biznesowego konta bankowego, praktycznie wszystkie amerykańskie banki chcą spotkać się ze swoimi klientami twarzą w twarz. Z naszego doświadczenia wynika, że każdy amerykański bank zazwyczaj będzie chciał spotkać się ze swoimi potencjalnymi klientami osobiście.

Niektórzy z naszych międzynarodowych klientów są w stanie podróżować do Stanów Zjednoczonych tylko po to, aby otworzyć biznesowe konto bankowe, w którym to przypadku nie stanowi to problemu. W wielu przypadkach jednak, może to nie być wykonalne. Często klienci zwracają się do przyjaciela lub członka rodziny mieszkającego w Stanach Zjednoczonych, kogoś zaufanego, kto jest skłonny pomóc w otwarciu amerykańskiego konta bankowego dla firmy z Delaware w ich imieniu.

W którym amerykańskim banku otworzyć konto?

Tradycyjnie, właściciele firm przeprowadzają rozeznania w wielu amerykańskich bankach, aby znaleźć ten, który ich zdaniem najlepiej odpowiada ich potrzebom. Dobrym pomysłem dla klientów spoza USA jest zadzwonienie lub wysłanie e-maila do banku, z którym chcą prowadzić interesy i uzyskanie wszystkich szczegółów dotyczących otwarcia konta bankowego, zanim jeszcze postawią stopę w oddziale. Jest to dobry sposób, aby upewnić się, że wszystko pójdzie gładko podczas otwierania konta i uniknąć niepotrzebnego bólu głowy. Dodatkowo, jeśli w Twoim kraju znajduje się bank z siedzibą w USA, który ma oddział międzynarodowy, zachęcamy do skontaktowania się z nim i sprawdzenia, czy jest w stanie ułatwić otwarcie Twojego konta w USA.

Czy firma z Delaware musi otworzyć konto bankowe w Delaware?

Nie. Właściciele firm z Delaware często otwierają konto bankowe tam, gdzie jest to dla nich najwygodniejsze, na ogół w stanie, w którym prowadzą działalność albo poza USA. Nie ma obowiązku posiadania konta w USA ani posiadania go w stanie, w którym zarejestrowana jest spółka.

Podsumowując, często klienci kontaktują się bezpośrednio z konkretnym bankiem w sprawie swoich wymagań. Jeśli bank potrzebuje jakichkolwiek dokumentów od Sekretarza Stanu Delaware, chętnie pomożemy w ich odzyskaniu. Chociaż nie możemy pomóc w otwarciu konta w banku amerykańskim, jesteśmy tutaj, aby pomóc w każdy inny sposób, w jaki możemy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tworzenia Delaware LLC, skontaktuj się z nami.