Nevada to znany wszystkim stan z największymi miastami Las Vegas i Reno. Pustynny stan leżący na wschód od Californi kusi licznymi atrakcjami miasta Las Vegas, Tamy Hoovera czy też Wielkiego Kanionu na granicy ze stanem Arizona. Od lat stolica hazardu, lecz od początku XXI wieku także dom dla wielu nowych spółek. Co się wydarzyło, że Nevada stanęła do walki o zostanie rajem podatkowym z Delaware i Wyoming?

Oczywiście kwestie podatkowe. Na początku obecnego stulecia władze stanu Nevada powiedziały „4x NO” czyli no personal income tax (PIT), no corporate income tax (CIT), no unitary tax i no franchise tax. Jedyne opłaty jakie ponosi się w stanie Nevada to opłaty związane z raportami rocznymi – w sumie $425.00. Wszystko to sprawia, że ze względów podatkowych Nevada okazuje się bardzo atrakcyjną lokalizacją dla biznesu.

Opodatkowanie spółki w Nevadzie

Jak zaznaczono powyżej, w Nevadzie nie obowiązują żadne z czterech podstawowych podatków. Wnosi się jedynie opłaty związane z licencjami i raportami rocznymi na poziomie $425.00 rocznie. Rozwiązanie takie jest dobre, jeśli spółka ma posiadać więcej niż jednego udziałowca. W przypadku Delaware i Wyoming sugeruje się, aby spółka LLC miała tylko jednego udziałowca. W Nevadzie spółka może być zbudowana zupełnie inaczej – to wszystko z powodu braku podatków PIT i CIT.

Ochrona prawna stanu Nevada

Jak już wspomniano, zaletą stanu Nevada jest ochrona przed wrogimi przejęciami. Wrogie przejęcia to główny powód składania pozwów w USA pomiędzy spółkami. Nevada zapewnia ochronę przed „odsłanianiem korporacyjnej zasłony”. Od 2012 roku w stanie Nevada miały miejsce tylko dwa takie przypadki. W związku z tym, można stan Nevada nazwać bardzo bezpiecznym dla spółek pod względem organizacyjnym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spółce w Nevadzie, sprawdzić czy to rozwiązanie dobre dla ciebie czy też powinieneś szukać innych pomysłów, skontaktuj się z nami przedstawiając szkic twojego biznesu. My przeanalizujemy dla ciebie twoją sytuację i doradzimy ci gdzie najlepiej rejestrować spółkę, jaki stan spełni twoje oczekiwania, w sposób kompleksowy i profesjonalny.