Rejestracja firmy lub spółki w USA w wybranym stanie spośród dostępnych w USAcorp to najprostszy i najszybszy sposób wejścia na amerykański rynek. To także doskonały sposób na podniesienie wiarygodności przedsięwzięcia na rynkach międzynarodowych.

Dodatkowo, ze względu na liczne preferencje podatkowe, jest to doskonałe narzędzie do wykorzystania w optymalizacji podatkowej biznesu.

Korporacja USAcorp, ze względu na swoje doświadczenie i przyjęte standardy może zaoferować błyskawiczną rejestrację spółki typu LLC lub Corp. w trzech najbardziej popularnych i przyjaznych stanach Ameryki wraz z kompleksową i unikalną na rynku obsługą – zarówno samego procesu rejestracji spółek jak i późniejszej obsługi tych spółek.

Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwala na świadczenie usług rejestracji spółki na najwyższym poziomie z indywidualnym podejściem do każdej sprawy oraz z pełnym wsparciem na każdym etapie rejestracji i późniejszego życia spółki. W swojej ofercie mamy kompleksową rejestrację firm i spółek w takich stanach jak Delaware – czyli stan skupiający ponad połowę firm z listy Fortune 500, stan Nevada, gdzie firmy niewielkim kosztem mogą angażować się w wszelakie formy prowadzenia biznesu, oraz Wyoming – stan gdzie niewielkim nakładem środków można prowadzić przedsięwzięcie. Wszystko to wraz z kompleksową obsługą tych firm i po bardzo atrakcyjnych cenach, poniżej kwot oferowanych przez polski rynek tego typu usług.

LLC w USA to rodzaj spółki prawa handlowego, która jest zwykle wybierana przez małe i średnie przedsiębiorstwa, które chcą uczestniczyć w handlu na terenie Stanów Zjednoczonych. Zaletą LLC jest to, że ogranicza ona odpowiedzialność jednostki za długi i wypłaty firmy. Właściciel LLC może uniknąć odpowiedzialności za wszelkie straty finansowe firmy, które są ponoszone przez innych udziałowców. Ponadto LLC stwarza również możliwość podziału zysku między udziałowców. LLC ma również zaletę w postaci niższych opłat podatkowych i niższych kosztów związanych z tworzeniem spółki. Wymagania tworzenia LLC są zazwyczaj niewielkie, a proces rejestracji może być wykonany w ciągu kilku dni.

Korzyści z rejestracji spółki w USA

  1. Prestiż. Rejestracja spółki w Stanach Zjednoczonych jest uznawana na całym świecie za dowód poważnego zobowiązania do prowadzenia biznesu.
  2. Możliwości finansowania. Spółki zarejestrowane w USA mają dostęp do unikalnych możliwości finansowania, takich jak finansowanie rynkowe, oferowanie akcji i obligacji, a także pożyczki.
  3. Dostęp do kapitału. Spółki zarejestrowane w USA mają dostęp do kapitału, który może pomóc w rozwoju firmy.
  4. Większe możliwości. Rejestracja spółki w USA daje firmie dostęp do szerokiego wachlarza możliwości, w tym wyższych poziomów inwestycji, większych zasobów ludzkich i większej elastyczności w zakresie przepisów prawnych.
  5. Większa przejrzystość. Rejestracja spółki w Stanach Zjednoczonych zwiększa przejrzystość, ponieważ spółka musi spełniać określone wymagania dotyczące raportowania finansowego.

Prowadzenie działalności gospodarczej w USA wymaga wielu kroków. Przede wszystkim, trzeba wybrać rodzaj przedsiębiorstwa i zdecydować, czy będzie to działalność jednoosobowa, czy też spółka. Następnie należy zarejestrować działalność w państwie, gdzie ma ona swoją siedzibę. Następnie trzeba uzyskać wszelkie wymagane licencje i pozwolenia do prowadzenia działalności. Kolejnym krokiem jest założenie konta bankowego i uzyskanie numeru identyfikacji podatkowej (EIN). Koszty rejestracji i pozyskania wszelkich wymaganych licencji, pozwoleń i numeru EIN mogą się różnić w zależności od stanu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wszystkie formalności załatwimy za ciebie.

Rejestracja spółki – firma w stanie Delaware

Według najnowszych statystyk, 64% firm z listy Fortune 500 czyli listy największych amerykańskich spółek pod względem kapitalizacji, wybrało Delaware jako miejsce swojej rejestracji. Stan taki wynika z kilku powodów związanych z konstrukcją przepisów w Delaware.

Pierwszym i najważniejszym jest kwestia prawa a konkretniej konstrukcji Delaware General Corporation Law. Jest to najbardziej elastyczny i przyjazny przedsiębiorcom system prawny. Kolejnym powodem, powiązanym bezpośrednio z wcześniejszym jest niezwykle dobrze funkcjonujący sąd – Delaware Court of Chancery – dający przedsiębiorcom błyskawiczne orzecznictwo.

Następnym powodem jest niespotykany nigdzie indziej poziom poufności. Dane udziałowców, dyrektorów i managerów nie są ujawniane w dokumentacji spółki i nikt poza spółką nie ma do nich dostępu. Warto także wspomnieć o dużej ochronie majątku spółki przed wierzycielami udziałowców.

Spółki LLC są chronione przed roszczeniami wierzycieli udziałowców. Ponadto, spółki z Delaware traktowane są preferencyjnie pod względem podatkowym. Jednoosobowe spółki LLC nie są opodatkowane na poziomie spółki. Cały dochód przypisywany jest do udziałowca i na poziomie udziałowca podlega opodatkowaniu. Ciekawa sytuacja pojawia się, gdy udziałowiec nie jest amerykańskim rezydentem podatkowym – w takim przypadku cały dochód LLC nie podlega opodatkowaniu.

Dlatego też spółki z Delaware wykorzystywane są w procesie optymalizacji podatkowej.

Rejestracja spółki – firma w stanie Nevada

Na początku XXI wieku stan Nevada postanowił przyciągnąć spółki spoza stanu wzorem Delaware ale przepaść do zasypania wciąż jest wielka. W stanie Delaware 91% spółek to spółki pochodzące spoza stanu gdzie w Nevadzie to tylko 2.66%. Jednak władze stanowe robią wiele, aby to zmienić.
Podstawową zaletą stanu Nevada jest ochrona przed wrogimi przejęciami.

Wrogie przejęcia to główny powód składania pozwów w USA pomiędzy spółkami. Nevada zapewnia ochronę przed „odsłanianiem korporacyjnej zasłony”. Od 2012 roku w stanie Nevada miały miejsce tylko dwa takie przypadki. W związku z tym, można stan Nevada nazwać bardzo bezpiecznym dla spółek pod względem organizacyjnym.

Kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć otwarcie spółki w Nevadzie jest brak podatków korporacyjnych. Nie ma także Franchise Tax, podatku dochodowego od osób prawnych ani podatków od dochodów osobistych. Jedyną opłatą jest opłata za licencję w kwocie $200.00

Rejestracja spółki – firma w stanie Wyoming

Stan Wyoming zyskał w ostatnich latach na popularności. Głównie ze względu na zmiany w przepisach. Ciągle jednak nie doścignął stanu Delaware i Nevada pod względem liczby przyciąganych tam przedsiębiorstw, chociaż posiada wiele pozytywnych cech, które sprawiają, że warto także i w tym stanie rozważyć rejestrację spółki.

Głównym powodem wyboru Wyoming jako miejsce dla swojego amerykańskiego biznesu to koszty roczne, które są stosunkowo niskie. W Delaware Franchise Tax wynosi $300, w Nevadzie Licence Fee ma wysokość $200 a w Wyoming Annual Fee to tylko $50. Jeśli więc rozważa się rejestrację spółki „dormant” czyli takiej, która nie angażuje się w żadne przedsięwzięcia i liczy się na oszczędności w kosztach miesięcznych ($21.00 taniej niż Delaware i $12.50 taniej niż w Nevadzie) to Wyoming spełni wymagania.

Dodatkowo, Wyoming może zaoferować pewną formę ochrony jaką dają spółki typu LLC (z o.o.).

Oddział amerykańskiej spółki w Polsce

Amerykańskie spółki mogą także zupełnie legalnie działać w Polsce. Jeśli chcą się zająć fizyczną działalnością, produkcją bądź też świadczeniem usług na terenie Polski powinny swoją obecność zarejestrować w Polsce w postaci oddziału bądź przedstawicielstwa.

Dzięki szerokiemu doświadczeniu możemy zaoferować usługę otwarcia oddziału bądź przedstawicielstwa amerykańskiej spółki w Polsce. Począwszy od organizacji oddziału bądź przedstawicielstwa, przygotowania umów, podpisania umów notarialnie po formalną rejestrację w KRS, Urzędzie Skarbowym oraz ZUS aż po bieżącą obsługę takiego oddziału czy też przedstawicielstwa.

Podsumowanie

Stany Zjednoczone Ameryki to olbrzymi kraj. W przeciwieństwie do Polski nie posiada jednak jednego prawa spółek (odpowiednika polskiego Kodeksu Spółek Handlowych czy też przepisów podatkowych regulujących w całym kraju sposoby opodatkowania). Dlatego tak ważnym jest, aby wszystkie kroki podejmować wyłącznie po konsultacjach z fachowcami.

Spółki zarejestrowane w wybranych stanach USA, jeśli dobrze przygotowane, mogą być nieocenionym sposobem zarówno na optymalizację podatkową jak i ochronę kapitału i zachowanie poufności. Warto jednak rejestrować te spółki z głową i jak wspomniano – ze wsparciem profesjonalnych doradców znających amerykańskie realia podatkowe i prawne.