Rejestracja firmy lub spółki w USA w wybranym stanie spośród dostępnych w USAcorp to najprostszy i najszybszy sposób wejścia na amerykański rynek. To także doskonały sposób na podniesienie wiarygodności przedsięwzięcia na rynkach międzynarodowych.

Dodatkowo, ze względu na liczne preferencje podatkowe, jest to doskonałe narzędzie do wykorzystania w optymalizacji podatkowej biznesu.

Korporacja USAcorp, ze względu na swoje doświadczenie i przyjęte standardy może zaoferować błyskawiczną rejestrację spółki typu LLC lub Corp. w trzech najbardziej popularnych i przyjaznych stanach Ameryki wraz z kompleksową i unikalną na rynku obsługą – zarówno samego procesu rejestracji spółek jak i późniejszej obsługi tych spółek.

Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwala na świadczenie usług rejestracji spółki na najwyższym poziomie z indywidualnym podejściem do każdej sprawy oraz z pełnym wsparciem na każdym etapie rejestracji i późniejszego życia spółki. W swojej ofercie mamy kompleksową rejestrację firm i spółek w takich stanach jak Delaware – czyli stan skupiający ponad połowę firm z listy Fortune 500, stan Nevada, gdzie firmy niewielkim kosztem mogą angażować się w wszelakie formy prowadzenia biznesu, oraz Wyoming – stan gdzie niewielkim nakładem środków można prowadzić przedsięwzięcie. Wszystko to wraz z kompleksową obsługą tych firm i po bardzo atrakcyjnych cenach, poniżej kwot oferowanych przez polski rynek tego typu usług.

Rejestracja spółki – firma w stanie Delaware

Według najnowszych statystyk, 64% firm z listy Fortune 500 czyli listy największych amerykańskich spółek pod względem kapitalizacji, wybrało Delaware jako miejsce swojej rejestracji. Stan taki wynika z kilku powodów związanych z konstrukcją przepisów w Delaware.

Pierwszym i najważniejszym jest kwestia prawa a konkretniej konstrukcji Delaware General Corporation Law. Jest to najbardziej elastyczny i przyjazny przedsiębiorcom system prawny. Kolejnym powodem, powiązanym bezpośrednio z wcześniejszym jest niezwykle dobrze funkcjonujący sąd – Delaware Court of Chancery – dający przedsiębiorcom błyskawiczne orzecznictwo.

Następnym powodem jest niespotykany nigdzie indziej poziom poufności. Dane udziałowców, dyrektorów i managerów nie są ujawniane w dokumentacji spółki i nikt poza spółką nie ma do nich dostępu. Warto także wspomnieć o dużej ochronie majątku spółki przed wierzycielami udziałowców.

Spółki LLC są chronione przed roszczeniami wierzycieli udziałowców. Ponadto, spółki z Delaware traktowane są preferencyjnie pod względem podatkowym. Jednoosobowe spółki LLC nie są opodatkowane na poziomie spółki. Cały dochód przypisywany jest do udziałowca i na poziomie udziałowca podlega opodatkowaniu. Ciekawa sytuacja pojawia się, gdy udziałowiec nie jest amerykańskim rezydentem podatkowym – w takim przypadku cały dochód LLC nie podlega opodatkowaniu.

Dlatego też spółki z Delaware wykorzystywane są w procesie optymalizacji podatkowej.

Rejestracja spółki – firma w stanie Nevada

Na początku XXI wieku stan Nevada postanowił przyciągnąć spółki spoza stanu wzorem Delaware ale przepaść do zasypania wciąż jest wielka. W stanie Delaware 91% spółek to spółki pochodzące spoza stanu gdzie w Nevadzie to tylko 2.66%. Jednak władze stanowe robią wiele, aby to zmienić.
Podstawową zaletą stanu Nevada jest ochrona przed wrogimi przejęciami.

Wrogie przejęcia to główny powód składania pozwów w USA pomiędzy spółkami. Nevada zapewnia ochronę przed „odsłanianiem korporacyjnej zasłony”. Od 2012 roku w stanie Nevada miały miejsce tylko dwa takie przypadki. W związku z tym, można stan Nevada nazwać bardzo bezpiecznym dla spółek pod względem organizacyjnym.

Kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć otwarcie spółki w Nevadzie jest brak podatków korporacyjnych. Nie ma także Franchise Tax, podatku dochodowego od osób prawnych ani podatków od dochodów osobistych. Jedyną opłatą jest opłata za licencję w kwocie $200.00

Rejestracja spółki – firma w stanie Wyoming

Stan Wyoming zyskał w ostatnich latach na popularności. Głównie ze względu na zmiany w przepisach. Ciągle jednak nie doścignął stanu Delaware i Nevada pod względem liczby przyciąganych tam przedsiębiorstw, chociaż posiada wiele pozytywnych cech, które sprawiają, że warto także i w tym stanie rozważyć rejestrację spółki.

Głównym powodem wyboru Wyoming jako miejsce dla swojego amerykańskiego biznesu to koszty roczne, które są stosunkowo niskie. W Delaware Franchise Tax wynosi $300, w Nevadzie Licence Fee ma wysokość $200 a w Wyoming Annual Fee to tylko $50. Jeśli więc rozważa się rejestrację spółki „dormant” czyli takiej, która nie angażuje się w żadne przedsięwzięcia i liczy się na oszczędności w kosztach miesięcznych ($21.00 taniej niż Delaware i $12.50 taniej niż w Nevadzie) to Wyoming spełni wymagania.

Dodatkowo, Wyoming może zaoferować pewną formę ochrony jaką dają spółki typu LLC (z o.o.).

Oddział amerykańskiej spółki w Polsce

Amerykańskie spółki mogą także zupełnie legalnie działać w Polsce. Jeśli chcą się zająć fizyczną działalnością, produkcją bądź też świadczeniem usług na terenie Polski powinny swoją obecność zarejestrować w Polsce w postaci oddziału bądź przedstawicielstwa.

Dzięki szerokiemu doświadczeniu możemy zaoferować usługę otwarcia oddziału bądź przedstawicielstwa amerykańskiej spółki w Polsce. Począwszy od organizacji oddziału bądź przedstawicielstwa, przygotowania umów, podpisania umów notarialnie po formalną rejestrację w KRS, Urzędzie Skarbowym oraz ZUS aż po bieżącą obsługę takiego oddziału czy też przedstawicielstwa.

Podsumowanie

Stany Zjednoczone Ameryki to olbrzymi kraj. W przeciwieństwie do Polski nie posiada jednak jednego prawa spółek (odpowiednika polskiego Kodeksu Spółek Handlowych czy też przepisów podatkowych regulujących w całym kraju sposoby opodatkowania). Dlatego tak ważnym jest, aby wszystkie kroki podejmować wyłącznie po konsultacjach z fachowcami.

Spółki zarejestrowane w wybranych stanach USA, jeśli dobrze przygotowane, mogą być nieocenionym sposobem zarówno na optymalizację podatkową jak i ochronę kapitału i zachowanie poufności. Warto jednak rejestrować te spółki z głową i jak wspomniano – ze wsparciem profesjonalnych doradców znających amerykańskie realia podatkowe i prawne.