Wyoming to stan leżący w zachodniej części USA pomiędzy Idaho, Montaną, Utah i Kolorado oraz Nebraską i Dakotą Południową. Częściowo leży w Górach Skalistych. Wyoming jest dziesiątym stanem pod względem powierzchni, lecz pod względem liczby ludności jest najmniejszy w USA. Co więc sprawia, że przedsiębiorcy chcą tam rejestrować swoje spółki?

Spółka w Wyoming jest względnie tania. Niższe koszty rejestracji oraz rocznego utrzymania spółki sprawiają, że jest często wybierana jako podstawowy pakiet wejścia na rynek amerykański. Jednak nie zapewnia takiej poufności jak spółka w Delaware, gdyż składa się do urzędu raporty roczne z danymi udziałowców i dyrektorów. Można tego uniknąć dobierając do spółki tak zwanego dyrektora nominowanego, lecz to podnosi koszty. Ciągle będzie to jednak lokalizacja warta rozważenia przy planowaniu biznesu w USA czy też biznesu międzynarodowego z wykorzystaniem spółki w USA.

Podatkowe aspekty spółki LLC w Wyoming

Ze względów podatkowych spółki LLC, także w Wyoming traktowane są preferencyjnie. Dzieje się tak ponieważ dochód spółki, gdy ta posiada wyłącznie jednego udziałowca, przypisany jest temu udziałowcowi i nie jest opodatkowany na poziomie spółki. Jeśli udziałowcem tym jest obcokrajowiec, nie-rezydent podatkowy USA, dochód ten może być zupełnie legalnie nieopodatkowany żadnymi daninami w USA.

Poufność w Wyoming

Wyoming zobowiązuje spółki do składania rocznych raportów. Są to bardzo proste raporty nie mówiące wiele o stanie spółki, lecz zawierają jedno ważne z perspektywy poufności pole – podaje się w nim dane dyrektorów. Czyli podaje się urzędowi dane osób faktycznie zarządzających spółką. Jeśli nie chcemy podawać tych informacji, konieczne jest skorzystanie z usługi dyrektora nominowanego aby zachować poufność. Poza tymi kłopotami formalnymi, spółki w Wyoming można uznać za bezpieczne i poufne.

Dodatkowe atutu Wyoming

Spółka w Wyoming ze względu na niskie koszty rejestracji oraz niskie koszty rocznego utrzymania to świetne rozwiązanie dla spółek dormant czyli takich spółek, które nie prowadzą działalności. Są wyłącznie tworzone po to, aby skupiać w sobie czy to prawa autorskie, znaki towarowe i patenty, czy to po to aby kumulować w nich majątek, który chroniony jest przed zajęciem. Jest to jednak cały czas rozwiązanie godne polecenia każdemu, który planuje rozpoczęcie działalności w USA czy też budowę wehikułów korporacyjnych. Prostota takiej spółki wraz z niskimi kosztami może okazać się tym, czego klienci poszukują. Jeśli nie wiesz czy spółka w tej lokalizacji jest dobrym dla Ciebie rozwiązaniem – skontaktuj się z nami. Opisz do czego chcesz wykorzystywać swoją spółkę a my doradzimy Ci najlepszą lokalizację pod Twój Biznes.