Miej mentalność milionera! Siedem wskazówek jak to zrobić

Jeśli chcesz być milionerem, musisz zacząć myśleć jak milioner. Myślenie jak skuteczny przedsiębiorca napędza twoje decyzje w kierunku zwycięskich wyników i jest niezbędne do poprawy twoich finansów, zbudowania dobrze prosperującego biznesu i zrobienia fortuny. Chciałbyś osiągnąć wolność finansową i przejść na emeryturę młodo, by cieszyć się życiem? Zbudowanie umysłu milionera pomoże ci pójść na skróty i osiągnąć swój cel z olśniewającą prędkością. Osiągnięcie bogactwa w kwiecie wieku jest możliwe. W rzeczywistości prawie wszyscy milionerzy, którzy samodzielnie zgromadzili fortunę, zrobili to przed ukończeniem 40 roku życia. Jeśli przeorientujesz swój umysł, zmienisz sposób myślenia o sobie, swoich finansach i otaczającym Cię świecie, zrozumiesz, że zdobycie fortuny nie dzieje się z dnia na dzień. Ale gdy osiągniesz pewien poziom dochodów i będziesz w stanie oszczędzać i inwestować, jeśli będziesz miał odpowiednie nastawienie, to stanie się milionerem nie potrwa długo.

Ustal swoją wizję.

Jeśli aspirujesz do bycia milionerem w pewnym momencie swojego życia, musisz bardzo jasno określić swoją wizję, ponieważ to właśnie ona będzie Cię inspirować i napędzać do działania przez cały czas, utrzymując Cię na właściwej drodze. Jaki wpływ chcesz mieć, gdzie chcesz iść? Musisz zbudować wizję w najdrobniejszych szczegółach, ponieważ skuteczny umysł milionera musi mieć bardzo jasne cele i plany, które należy realizować. Wizja dotyczy Twoich celów na przyszłość i tego, jak się tam dostaniesz, jako milioner lub jako przedsiębiorca. Nie tylko pomoże ci to utrzymać w pamięci twoje wielkie cele, ale będzie niezbędne, gdy zatrudnisz pracowników do swojego projektu i będziesz musiał przekazać im, co robisz i o co chodzi w twoim biznesie. Nie bój się marzyć o czymś wielkim, spisz swoją wizję i powieś ją, by mieć ją w zasięgu wzroku.

Siej, aby zbierać.

Bogactwo to nie wydarzenie, ale proces. Ale ludzie są zwykle pochłonięci wydarzeniami i ignorują proces. Ale bez procesu nie może dojść do zdarzenia. Ten proces można porównać do przygotowania przez szefa kuchni dania dla wybrednych smakoszy. Proces to przepis krok po kroku, natomiast pyszne danie, które z niego wynika, to wydarzenie: uczynienie Cię milionerem. Proces składa się z wielu kroków, różnych w zależności od Twojej wizji biznesu. Ale oprócz zasiewu organizacji, pracy i dbania o zarządzanie swoim majątkiem, należy zasiać także w innych dziedzinach życia. Odnoszący sukcesy milionerzy są zdyscyplinowani i mają nawyki życiowe, które wzmacniają ich wielką wizję. Mogą pracować wcześnie lub późno i poświęcać zabawę na rzecz studiów, lub badań, bo umysł obfitości ma też wielką pasję do tego, co robi.

Żyj oszczędnie i inwestuj w to, co ważne.

Mentalność milionera wymaga, abyś żył poniżej swoich możliwości i wydawał mniej niż zarabiasz. Nie kupuj jeszcze domu, ani nie wyjeżdżaj na wakacje za granicę na kilka lat, bo to są pieniądze potrzebne do rozpoczęcia swojej fortuny. Taki styl życia, który pozwalał wielu milionerom zarabiać duże pieniądze niech stanie i Twoim nawykiem. Pieniądze będą generować kolejne, pomnażając się w banku, przy zakupie bitcoinów lub akcji, funduszy inwestycyjnych, wynajmie nieruchomości itp.

Kiedy oszczędzasz i inwestujesz, masz teraz mniej pieniędzy, ale w przyszłości będziesz miał ich znacznie więcej. Jednym z kluczy do umysłu milionera jest myślenie długoterminowe i sianie w wielu miejscach (dywersyfikacja inwestycji), aby zebrać wielką fortunę.

Stwórz swoje własne możliwości.

Mieć umysł milionera to nabyć zestaw postaw ułatwiających bogactwo. Biedni ludzie niekiedy myślą, że życie im się przytrafia, podczas gdy bogaci są twórcami swojego życia. Ludzie na ogół nie są skłonni do wielkich poświęceń, aby osiągnąć sukces i odgrywają rolę ofiar, zaprzeczając, że mają kontrolę nad problemami finansowymi, których doświadczają. Nie da się zaprzeczyć, że wygodniej jest usprawiedliwiać się zewnętrznymi okolicznościami niż przejąć kontrolę nad swoimi finansami. To jedna z dużych różnic między umysłem milionera a umysłem przeciętnego człowieka, który unika odpowiedzialności za podejmowanie decyzji.

Zadbaj o kreatywność swojego mózgu.

Większość milionerów pracuje bardzo ciężko, bo często robią to, co kochają, ale spędzają też czas na utrzymywaniu swoich mózgów w stanie kreatywności i inteligentnego myślenia. Milionerzy to ludzie kreatywni, którzy spędzają czas na wymyślaniu nowych pomysłów. Bogaci ludzie rozmawiają o ideach, a nie o rzeczach. I nie chodzi o to, że nie są zainteresowani rozmową o samochodach, filmach czy banalnych rzeczach, ale że bardziej skupiają się na pomysłach na przyszłość.

Podczas gdy zwykli ludzie rozmawiają o samochodach, milionerzy są właścicielami firm samochodowych i wiedzą, że pomysły są najcenniejszym aktywem na świecie. Aby odnieść większy sukces, trzeba myśleć o nowych sposobach działania. Jeśli znajdziesz coś innowacyjnego, co tworzy wartość, masz udany biznes.

Wizualizuj swój sukces, ale pracuj ciężko.

Pozytywna wizualizacja jest bardzo korzystna, ale bez wysiłku jest całkowicie nieskuteczna. Nie możesz siedzieć i marzyć o byciu milionerem, jeśli nie jesteś gotów zrobić wszystkiego, co możesz, aby to się stało. To samo dotyczy Twoich umiejętności czy talentów. Musisz wygenerować pomysły, aby zaprezentować światu swoją pracę. Umysł milionera wierzy we własne możliwości, ale też zawsze pracuje nad ich ulepszeniem. Aby zostać gwiazdą śpiewu, nie wystarczy tylko dobry głos, trzeba też umieć śpiewać, a świat musi się o tobie dowiedzieć. Jednak jedną z wielkich utopii człowieka jest mieć talent i czekać, aż ktoś inny go odkryje dzięki czystym zdolnościom. Ten sen nie odpowiada rzeczywistości.

Jedną z wybitnych cech osobowości milionera jest to, że ma on wielką samodyscyplinę, by być najlepszym, ale umie też sprzedać swoje pomysły lub znaleźć dla nich zastosowanie, które nie pozostanie niezauważone. Umysł milionera można porównać do umysłu sportowca, który w swojej karierze doszedł bardzo wysoko. Często wizualizuje swoje osiągnięcia, utrzymuje motywację, ale nie przestaje trenować na miarę swoich możliwości, aby w momencie zawodów dać z siebie wszystko.

Wielu sportowców jest bogatych i nie wynika to z umysłu milionera. Biorąc pod uwagę, że najlepsi z nich zarabiają fortuny, nie dziwi fakt, że prowadzą życie w luksusie. Nie wszyscy jednak stali się milionerami, a wielu roztrwoniło swoje fortuny przechodząc na emeryturę. Nie ma więc znaczenia, ile masz pieniędzy na koncie bankowym. Będziesz milionerem tylko wtedy, gdy wytrenujesz swój umysł i skupisz się czysto i wyłącznie na sukcesie.

Nigdy się nie poddawaj.

Twój sposób myślenia to zestaw przekonań, które kształtują sposób, w jaki nadajesz sens światu i sobie. Nie tylko wpływa na to, jak myślisz, czujesz i zachowujesz się, ale kształtuje rzeczywistość, w której żyjesz. Sposób, w jaki myślisz, decyduje o tym, jak radzisz sobie z życiowymi wyzwaniami. Jeśli masz mentalność milionera, zbudujesz silną osobowość, taką, która w obliczu porażki odkrywa możliwość uczenia się i rozwoju, a nie poddawania się. Włączaj do swoich myśli słowo „jeszcze”. Jeśli masz trudności z jakimś celem, nie poddawaj się i pamiętaj, że jeszcze nie opanowałeś techniki jego osiągnięcia.

Nieustępliwość jest kluczem. Dlatego ludzie, którzy odnieśli największy sukces, zbudowali swoje firmy wokół swoich pasji. Jeśli jesteś dobry z roślin, być może mógłbyś dążyć do zbudowania udanego biznesu związanego z botaniką, zamiast „grać na giełdzie”. Zaletą dążenia do tego, co kochasz, jest to, że nigdy się nie poddasz i dasz z siebie wszystko, aby osiągnąć sukces. Co więcej, podróż do celu będzie dla Ciebie bardzo przyjemna, co jest niezbędnym warunkiem uzyskania trwałych rezultatów, a tego właśnie szukasz.

Jeśli nie lubisz tego, co robisz i stale cierpisz z powodu konieczności chodzenia do pracy, nie wzbogacisz się w tej pracy. Być może nie da się teraz zrezygnować, ale powinieneś zbudować umysł milionera i przyjąć wyzwanie stworzenia udanego biznesu, który pozwoli Ci osiągnąć wolność finansową.