Zostańcie w domu z USAcorp. Kilka sugestii na czas pandemii

Rozprzestrzenianie się wirusa po świecie sprawia, że przyszło nam żyć w wyjątkowych czasach. Musimy błyskawicznie dostosować się do nowych okoliczności oraz nowych warunków. Dlatego też chcemy przekazać Państwu kilka informacji oraz poprosić o pozostanie w domach. Przyłączamy się do akcji #zostańwdomu i prosimy naszych szanownych klientów o podobne podejście do problemu.

USAcorp w czasie pandemii

Pracujemy w większości w systemie domowym czyli tak zwanym systemie „home office”. Ograniczyliśmy przebywanie w biurach do zupełnego minimum. Na szczęście taki system pracy nie odbija się ani na jakości usług ani na terminach wykonywania zleceń, gdyż od lat pracujemy już online i wszystkie procedury mogliśmy ograniczyć do e-mail, faksów, telefonów i systemów online. Także urzędowych systemów.

Rejestracja firmy w USA w czasie pandemii

Od chwili powstania, przyjęliśmy za cel umożliwienie naszym klientom rejestracje spółek i firm w USA całkowicie online, bez konieczności wychodzenia z domu. Sytuacja koronawirusowa nic tu nie zmieniła i nadal można zarejestrować firmę w USA z zacisza domowego, sprzed domowego komputera. Nie ma konieczności wychodzenia z domu, wizyty w urzędach czy też wizyty u notariusza.

Jeśli natomiast chodzi o pracę urzędów, bo to od niej jesteśmy uzależnieni, zmienił się sposób obsługi. Urzędy stanowe odeszły od obsługi osobistej (także podczas rejestracji spółek) a przeszły w 100% na obsługę online. Z naszego punktu widzenia nic się tu nie zmieniło, gdyż od lat rejestrujemy spółki zdalnie przesyłając wszystkie dokumenty elektronicznie.

Druga zmiana w pracy urzędów stanowych to kwestia odbioru dokumentów. Wcześniej można było je odbierać osobiście, co znacząco skracało czas potrzebny na uzyskanie wyciągów, wydruków, potwierdzeń, apostille itd. Teraz urząd dokumenty wysyła pocztą. Harmonogram rejestracji spółek wydłużył się więc o 1 dzień (czas na dostarczenie przez pocztę dokumentów z urzędu do naszego biura).

Warto też wspomnieć o przesyłce oryginałów dokumentów z USA do Polski. Tu nic się nie zmieniło nawet w czasie zawieszenia pasażerskich połączeń lotniczych. Dokumenty wysyłamy od lat poprzez firmę kurierską UPS bądź FedEx. Obie firmy mają własną flotę i latają do Europy bez przeszkód, na identycznej zasadzie jak przed pandemią. UPS lata z USA do Niemiec a FedEx z USA do Francji. Tam przesyłki są przepakowywane i wysyłane również własną flotą lotniczą do Warszawy a z Warszawy rozwożone po kraju. Nic więc nie zmieniło się z dostawą oryginałów do Polski. Zarówno jakość usług kurierskich jak i terminy dostaw pozostają bez zmian.

Zostań w domu i poznaj USA

Apelujemy więc o pozostanie w domach. Wszystkie procedury można załatwić online. Nie ma potrzeby wychodzenia i narażania się. Również w tym czasie pozostawania w domu można zarejestrować swoją firmę w USA. Może to najlepszy moment gdy nie jesteśmy tak bardzo zabiegani. Może też warto się pospieszyć, aby „załapać się” na amerykańskie plany pomocowe dla firm. Może też warto wyprzedzić kryzys i przenieść działalność do USA zanim w Polsce wzrosną podatki – które zapewne wzrosną aby zbilansować obecne wydatki.

A jeśli nie biznesowo, to może warto dowiedzieć się czegoś więcej o USA, jej historii, tradycji i kulturze? Warto poczytać bo to bardzo interesujący kraj, kocioł kultury światowej i wspaniały kontynent z różnorodnością geograficzną. To także wspaniałą kuchnia, której nie znamy i która kojarzy nam się wyłącznie z hotdogami i hamburgerami z grilla. Poczytajmy więc także o kuchni i spróbujmy jej we własnym domu.

Kuchnia amerykańska to nie tylko fast food!

W obecnych czasach bardzo powszechne stało się jadanie niezdrowych posiłków z barów Fast foods. Jako ojczyznę tych dań wszyscy traktujemy zapewne Stany Zjednoczone, które najczęściej wprowadzają w codzienność najwięcej zmian. Wielokrotnie hamburgery i hot dogi uważa się za posiłki amerykańskie, lecz zostały one przez Amerykanów zapożyczone z kuchni niemieckiej i modyfikowane przez lata receptury tych dań.

Kuchnia amerykańska jest bardzo zróżnicowana, pewne rejony popularne są z owoców morza, inne z warzyw i wołowiny. Bardzo często restauracje tego kraju oferują swoim klientom dania, grillowane i fast foods, mimo negatywnych opinii licznych grup społecznych. Niektóre potrawy są jednak wciąż kojarzone przez Amerykanów z konkretnymi rejonami.

Pojęcie kuchni amerykańskiej jest zaś używane wobec Stanów Zjednoczonych, czego powodem jest fakt, że Stany Zjednoczone są zamieszkiwane przez mieszankę kulturową, między innymi mowa jest o Europejczykach oraz Afrykanach, przez co wiele potraw „przybyło” do tego kraju. Jeśli chcecie poczytać więcej o kuchni amerykańskiej i co najważniejsze spróbować kuchni amerykańskiej, zapraszamy na zaprzyjaźniony serwis prostepesto.pl – dział „kuchnia amerykańska” w kuchniach świata.