5 miejsc, które warto zobaczyć w Stanach Zjednoczonych

Stany Zjednoczone kojarzą nam się zazwyczaj z wielkimi miastami, drapaczami chmur oraz pejzażami, które tak dobrze znamy z filmów o Dzikim Zachodzie. Ten kraj może nas jednak zaskoczyć swą różnorodnością, a ciekawych miejsc, którym w czasie wycieczki po USA warto poświęcić swój czas, jest sporo. Gdzie warto się wybrać? Oto kilka atrakcji, którym znane biura podróży poświęcają w ostatnim czasie nieco więcej uwagi.

Miejsce 5. Boston

Kto chce poczuć magię Stanów Zjednoczonych i tutejszych ośrodków miejskich, ten z pewnością doceni Boston – a szczególnie jego historyczną część. Założony w pierwszej połowie XVII wieku, jest Boston jednym z najstarszych miast na terenie USA. Nie brak na jego terenie ciekawych zabytków, w gronie których nie brak wiktoriańskich domów oraz nowoczesnych wieżowców. Nie lada gratką jest tutejszy port oraz USS „Constitution” – XVIII-wieczny okręt wojenny, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Miejsce 4. Amish Farmhouse & Village

Amish Farmhouse & Village to idealne miejsce dla tych, którzy chcą się przenieść w czasie i na własne oczy zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy Amiszów. Ta urocza wioska jest jedną z największych ciekawostek, z jakimi można się spotkać na terenie stanu Pensylwania, na terenie którego z Amiszami można się spotkać w wielu miejscach.

Miejsce 3. Park Narodowy Glacier

Park Narodowy Glacier to jeden z ważniejszych punktów w programie wycieczki po stanie Montana, któremu warto poświęcić swój czas z kilku względów. Przyciągają tu wspaniałe widoki na Góry Skaliste, wielkie wrażenie robią też potężne wodospady i malownicze jeziora. Spacer w takim otoczeniu to nie lada gratka dla każdego – nie tylko dla miłośników przyrody.

Miejsce 2. Park Narodowy Sekwoi

Park Narodowy Sekwoi jest jedną z najważniejszych atrakcji na terenie Kalifornii oraz idealnym miejscem dla każdego, kto ceni sobie możliwość wędrowania w pięknej scenerii. Park ten przyciąga potężnymi drzewami, nie brak tu również ciekawych gatunków zwierząt oraz mniejszych roślin. Kto w czasie wycieczki po Stanach odwiedzi to miejsce, ten przeżyje wyjątkową przygodę i miło spędzi wolny czas na łonie natury.

Miejsce 1. Grand Canyon Colorado

Wielki Kanion to jedna z wizytówek Stanów Zjednoczonych, której widokiem możemy się cieszyć dzięki coraz ciekawszej ofercie biur podróży. Zainteresowanie wizytą w tym miejscu jest ogromne, co też dziwić nie powinno. Wielki Kanion zachwyca swymi rozmiarami i formą, a wędrówki po jego terenie każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Stany Zjednoczone mogą nam zaoferować wiele ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu. Kto postawi na wycieczki po tym kraju, ten będzie mógł spędzić czas w tętniących życiem miastach lub w miejscach, w których rządzi przyroda. Możliwości jest wiele, zatem każdy podróżnik powinien bez problemów znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie.