Boston. Centrum historyczne wschodniego wybrzeża. Co zobaczyć?

Czy Stany Zjednoczone mogą się okazać atrakcyjnym celem wycieczki dla miłośników historii? Tak! Choć większość z nas kojarzy USA z wielkimi metropoliami i drapaczami chmur, nie brak w tym kraju miast, które wciąż mogą się pochwalić historyczną atmosferą. Jednym z takich ośrodków miejskich, którym w czasie historycznej wycieczki po USA warto poświęcić swój czas, jest Boston. Jakie atrakcje zasługują tu na wyróżnienie?

Boston to jedno z najbardziej atrakcyjnych dla turystów miast, jakimi mogą się pochwalić Stany Zjednoczone, a o jego długiej i ciekawej historii wciąż przypominają nam tu liczne zabytki. Stolica stanu Massachusetts jest dumą wschodniego wybrzeża Ameryki oraz bardzo ważnym ośrodkiem gospodarczym. A że zachowało się tu wiele cennych pamiątek, chętnych na wycieczki po Bostonie nie brakuje. W ich planowaniu pomocne będzie tutejsze metro, samo w sobie znane jako ważna atrakcja turystyczna. Uruchomione pod koniec XIX wieku, jest najstarszym obiektem tego typu w całych Stanach.

W trakcie zwiedzania Bostonu koniecznie trzeba odwiedzić historyczne centrum oraz wybrać się na spacer Szlakiem Wolności. Jedną z najważniejszych atrakcji miasta jest statek – muzeum, w którym skupiono się na przedstawieniu historii tak ważnego wydarzenia, jakim było „bostońskie picie herbaty”. Ten incydent z 1773 roku był jednym z ważniejszych wydarzeń związanych z rewolucją amerykańską, nic więc dziwnego, że turyści odwiedzający Boston tak chętnie poświęcają mu swój czas.

Ciekawą przygodą dla każdego z nas może się też okazać spacer po dzielnicy Back Bay, na terenie której zachowało się wiele pięknych domów w wiktoriańskim stylu. Tu wciąż panuje atmosfera typowa dla XIX-wiecznych miast, a spacer po tej części Bostonu dla każdego z nas stanie się ciekawym doświadczeniem.

Wycieczki po Stanach Zjednoczonych mogą się okazać dla wielu z nas wspaniałą propozycją. W tym kraju na nudę nie można narzekać, a spacery po nowoczesnych metropoliach będą pięknie kontrastowały z wizytami na terenie takich miast, jak Boston.