Dakota okiem przyrodników. Czym zachwyci ten stan?

Malownicze tereny USA przyciągają miłośników podróży oraz tych, dla których najwspanialszą przygodą są wycieczki na łonie natury. Z dziką przyrodą w USA można się spotkać niemal na każdym kroku. Dakota to jeden z tych stanów, który swym naturalnym bogactwem może oczarować każdego. Na jakie twory natury warto zatem zwrócić uwagę w czasie wycieczki po tym stanie?

Dakota kojarzona jest przede wszystkim z Wielkimi Równinami oraz obszarami, których najważniejszymi mieszkańcami są pieski preriowe. Nie brak na jej terenie miejsc, które są znane turystom na całym świecie. Prym wiodą tu wspaniałe jaskinie, które w czasie wycieczki po tym stanie z pewnością warto odwiedzić. To one sprawiają, że USA cieszą się wielkim uznaniem w oczach miłośników podróży. Jedną z takich atrakcji jest słynna Jaskinia Wietrzna, uznana za park narodowy.

Kolejnym skarbem Dakoty, który wiąże się z podziemnymi atrakcjami, jest Jaskinia Klejnotów, będąca narodowym pomnikiem przyrody i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w tej części USA. Zachwyca też Dakota obszarem, który znany jest jako „Złe Ziemie”. To Badlands – najbardziej wyjątkowy fragment Dakoty Południowej, który może zachwycić ciekawymi formacjami skalnymi oraz głębokimi jarami. Nie brak też na terenie Dakoty miejsc ważnych z punktu widzenia historii.

W otoczeniu jarów i poszarpanych skał, ujrzeć można obeliski, które przypominają o żyjących tu niegdyś Siuksach. Górskie twierdze oraz tradycyjne górskie chaty to kolejne atrakcje, którymi Dakota może zachwycić turystów. Ten obszar z pewnością zasługuje na uwagę i może okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki. Dla tych, którzy chcą odkrywać przyrodnicze piękno USA, atrakcji z pewnością tu nie zabraknie.