Dakota okiem przyrodników. Czym zachwyci ten stan?

Dakota okiem przyrodników. Czym zachwyci ten stan?

Malownicze tereny USA przyciągają miłośników podróży oraz tych, dla których najwspanialszą przygodą są wycieczki na łonie natury. Z dziką przyrodą w USA można się spotkać niemal na każdym kroku. Dakota to jeden z tych stanów, który swym naturalnym bogactwem może oczarować każdego. Na jakie twory natury warto zatem zwrócić uwagę w czasie wycieczki po tym stanie?

Dakota kojarzona jest przede wszystkim z Wielkimi Równinami oraz obszarami, których najważniejszymi mieszkańcami są pieski preriowe. Nie brak na jej terenie miejsc, które są znane turystom na całym świecie. Prym wiodą tu wspaniałe jaskinie, które w czasie wycieczki po tym stanie z pewnością warto odwiedzić. To one sprawiają, że USA cieszą się wielkim uznaniem w oczach miłośników podróży. Jedną z takich atrakcji jest słynna Jaskinia Wietrzna, uznana za park narodowy.

Kolejnym skarbem Dakoty, który wiąże się z podziemnymi atrakcjami, jest Jaskinia Klejnotów, będąca narodowym pomnikiem przyrody i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w tej części USA. Zachwyca też Dakota obszarem, który znany jest jako „Złe Ziemie”. To Badlands – najbardziej wyjątkowy fragment Dakoty Południowej, który może zachwycić ciekawymi formacjami skalnymi oraz głębokimi jarami. Nie brak też na terenie Dakoty miejsc ważnych z punktu widzenia historii.

W otoczeniu jarów i poszarpanych skał, ujrzeć można obeliski, które przypominają o żyjących tu niegdyś Siuksach. Górskie twierdze oraz tradycyjne górskie chaty to kolejne atrakcje, którymi Dakota może zachwycić turystów. Ten obszar z pewnością zasługuje na uwagę i może okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki. Dla tych, którzy chcą odkrywać przyrodnicze piękno USA, atrakcji z pewnością tu nie zabraknie.