San Francisco. W czym lepsze od innych w Kalifornii?

San Francisco jest oczywiście znanym turystycznie miastem. Wszyscy chcą zobaczyć słynny most Golden Gate czy więzienie Alcatraz. Jednak San Francisco ma do zaoferowania wiele więcej niż te znane na całym świecie miejsca. Wiele osób jedzie tam głównie z powodu tych atrakcji, jednak San Francisco ma do zaoferowania o wiele więcej.

Miasto to nie jest miastem, w którym biega się od jednej atrakcji turystycznej do drugiej atrakcji turystycznej. Każdy turysta odwiedzający San Francisco powinien przejść się jego ulicami bez konkretnego celu. Każda uliczka jest wyjątkowa. Na terenie miasta znajduje się ponad pięćdziesiąt wzniesień. Domki wybudowane wzdłuż stromych ulic są wyjątkowe. Nie raz idąc ulicą turyści przystają by zrobić zdjęcia zwykłym domom mieszkalnym, które są wyjątkowe i oryginalne. Miasto to jest bardziej podobne do europejskich miast niż do amerykańskich. Ma swój niepowtarzalny klimat, który trzeba poczuć.

W mieście znajdują się też atrakcje turystyczne inne niż wspomniane na początku artykułu. Warta zobaczenia jest ulica Lombard street nazywana najbardziej krętą ulicą świata. Oraz Pier 39, słynne molo, na którym wylegują się uchatki kalifornijskie. Na Pier 39 znajdują się również sklepy i restauracje oferujące owoce morza. San Francisco jest miastem portowym, więc spróbowanie tutejszych owoców morza to obowiązek każdego turysty.