Wyjazd na Florydę. Na co się przygotować?

Wiele osób marzy o tym, by wyjechać na wakacje na Florydę w USA. Gdy już ci się uda osiągnąć cel, musisz się do niego odpowiednio przygotować. Oto kilka porad, które warto znać, gdy postanowisz wybrać się w tak daleką podróż.

Pierwszą rzeczą, na jaką trzeba się przygotować jest zupełnie inny klimat, jaki tam panuje. Występują tam wysokie temperatury często przekraczające 35 stopni Celsjusza oraz wilgotność, która często przekracza 90%. Oznacza to, że możemy się pocić, nawet gdy będziemy siedzieć i nic nie robić. Trzeba się uzbroić w krem przeciwsłoneczny z filtrem UV. Należy smarować się tym kremem przed każdym wyjściem na słońce. Nasza skóra nie jest przyzwyczajona, do pogody jaka tam panuje.

Inny ważny punkt wycieczki, to miejsca, w jakie udamy się, będąc na Florydzie. Większości osób Floryda kojarzy się przede wszystkim ze słonecznym Miami. Oczywiście miasto to oraz słynne Miami Beach to jedno z miejsc, które trzeba odwiedzić. Inne plaże warte odwiedzenia to Clean Water nad Zatoką Meksykańską oraz Daytona Beach, znajdująca się po tej samej stronie Florydy co Miami. Na Daytona Beach występują jednak znacznie większe fale niż w Miami.

Floryda to nie tylko plaże. Warte odwiedzenia jest miasto Orlando i parki rozrywki, jakie znajdują się na jego terenie. W Orlando znajduję się największy na świecie park Disneya, czyli Disney World. W tym mieście znajdziemy również park rozrywki Universala oraz wodny park SeaWorld. Warto również odwiedzić najbardziej wysunięty na południe punkt USA, czyli Key West, który oddziela Ocean Atlantycki od Zatoki Meksykańskiej. Pasjonaci kosmosu nie mogą przegapić okazji do zwiedzenia kosmodromu Cape Canaveral.

Mieszkańcy USA więcej pieniędzy wydają w restauracjach niż w sklepach. Jedzenie w restauracjach w USA jest wyjątkowo tanie w porównaniu do tego jakie ceny są w sklepach. Floryda, to jeden z najtańszych stanów pod tym względem. Lepiej zjeść na mieście, niż samemu kupować jedzenie w sklepie. Stan ten ma dość rygorystyczne podejście do alkoholu. Każdy alkohol mocniejszy od piwa można kupić tylko w specjalnych sklepach Liquor Store. Najtańszymi sklepami jest sieć supermarketów Walmart. Jeżeli planujesz się rozerwać, to pamiętaj, że nawet w najbardziej imprezowym mieście Florydy, jakim jest Miami, większość klubów zamykana jest o godzinie 5 nad ranem. Dłużej nie mogą być otwarte, ponieważ przepisy stanu Floryda tego zabraniają.